Що нам чекати цього року і як звикнути до нового ладу святкувань? Тішить, що ми відділились від “сусідів” та приєднались до всього світу, але не можу сказати, що це легко - відмовитись від звичок, які ти набував більше 20 років. Сьогодні ми будемо говорити про Різдво та різдвяні книги українською на Morebooks.

Різдво Христове - це велике християнське свято, яке відзначають 25 грудня. Однак у більшості країн Східної Європи, зокрема в Україні, Різдво відзначають 7 січня. Ця різниця в датах святкування Різдва пояснюється різницею в календарях, які використовуються в цих країнах. Західний світ використовує григоріанський календар, а країни Східної Європи - юліанський календар. Григоріанський календар був введений у 1582 році, а юліанський - у 46 році до н.е. Різниця між цими календарями становить 13 днів. Таким чином, дата народження Ісуса Христа, яка відповідає 25 грудню за григоріанським календарем, відповідає 7 січня за юліанським календарем. Різдво вже близько і починається метушня - “Різдвяна метушня”.

 

Різдвяні приготування у розпалі. Санта Клаус і його ельфи працюють цілодобово, щоб доставить подарунки всім дітям світу. Дізнайся, де Санта знаходить подарунки, як він дізнається, що дитина хоче отримати в подарунок, і як він доставляє подарунки під ялинку. Розгортай книжку та поринь у різдвяну атмосферу. Відкривай віконця, щоб дізнатися більше про різдвяні таємниці. Купити книгу за вигідною ціною з доставкою по Україні ви можете в улюбленому інтернет-магазині Morebooks.

У Римській імперії 25 грудня відзначали день народження бога Сонця. Цей день символізував перемогу світла над темрявою. Пізніше, щоб протистояти язичництву, християни почали відзначати в цей день день народження Ісуса Христа, який також називають «Сонцем Правди». Сьогодні більшість католиків та православних святкують Різдво 25 грудня. Однак у багатьох країнах Східної Європи, зокрема в Україні, Різдво відзначають за юліанським календарем, який на 13 днів відстає від григоріанського. Таким чином, дата Різдва в цих країнах відповідає 7 січня за григоріанським календарем. А наступна книга для найменших сподобається вам своїм оригінальним дизайном - “Скоро Різдво!”.

 

Книга "Скоро Різдво!" - це велика адвент-книжка, яка поєднує в собі елементи книги та передріздвяної гри. Щодня, від 1 до 24 грудня, читач відкриває одне віконечко в книзі, за яким знаходить завдання, пісеньку, віршик або рецепт. Книга створена талановитою художницею Клаудією Бордін, і її яскраві малюнки створюють святкову атмосферу. А ще в книзі є посилання на плейлист у Spotify з чудовими саундтреками. Ваша книга вже зачекалась і хоче отримати нових господарів, посилання я залишаю на картинці, вам залишається замовити книгу на Morebooks і отримати її на відділенні пошти.

Юлій Цезар запровадив юліанський календар, який був досить точним для свого часу. Однак Земля робить оберт навколо Сонця трохи повільніше, ніж вважали римляни. З цієї причини юліанський календар почав зміщуватися. Різдво почало наближатися до весни, а Пасха – до літа. Через півтори тисячі років юліанський календар відстав від реального часу на 10 днів. Папа Римський Григорій XIII вирішив реформувати календар, щоб виправити це зміщення. Зміни змінами, а ми з вами не забуваємо про різдвяні книги - “У вечір святковий”.

 

У кожній родині, де є діти, під час зимових свят відбувається диво - з'являються подарунки. Звідки вони беруться? Ця книжка може розповісти про це маленьким чомучкам. Книга є переказом знаменитого вірша Клемента Кларка Мура "Ніч проти Різдва". У ньому вперше з'явився образ Санта-Клауса, який подарував дітям подарунки. Вірш справив величезний вплив на святкові традиції. Книга також містить атмосферні малюнки Кріса Данна, які перенесуть читачів у світ чудес. Крім того, в книзі розповідається про казкових тварин, які отримують подарунки на Різдво. Це допоможе маленьким дітям краще зрозуміти, звідки беруться подарунки. Чи варто дітям вірити в дивовижні подарунки на свята? Діти живуть у світі чудес, і їм легко вірити в дива. Віра в дива дає їм силу і надію. Дивом ви також можете вважати вигідну ціну на книги з Morebooks та швидку відправку в день замовлення. 

Папа Римський Григорій XIII вирішив реформувати юліанський календар, який відставав від реального часу. Він наказав вважати деякі роки, які раніше були високосними, невисокосними. Це зменшило розходження між календарем і реальним часом до 26 секунд на рік. Щоб компенсувати відставання, папа Григорій XIII наказав пропустити 10 днів. У 1582 році одразу за 4 жовтня настало 15-е. Новий календар назвали григоріанським. Не всі країни перейшли на новий календар. Зокрема, українські землі, які пізніше були в Російській імперії, продовжували використовувати юліанський календар. Це було пов'язано з політичними мотивами: російський уряд вважав, що католики є ворогами православних. Всюди той Санта, а ми поговоримо про Миколая, нашого українського символу - “Миколай, ти до нас завітай”.

 

З приходом зими в лісі починається передріздвяна метушня. Лисенята прибирають свої хатинки, білченята печуть печиво, а їжачки пишуть листи Святому Миколаю. Звірята готуються до зустрічі з найочікуванішим гостем, який принесе їм подарунки. Книга-картонка з віконцями розповість про те, як звірята зустрічають Святого Миколая, що приховують потаємні віконця на кожній сторінці, а також як приготуватися до його візиту. Декілька простих кроків і книга українською з Morebooks буде у вас в руках.

Під час революції Українська Народна Республіка (УНР) перейшла на новий григоріанський календар. Більшовики теж запровадили його, але церква не зробила цього. Це сталося тому, що церква трималася традицій і не хотіла підтримувати комуністів. В результаті склалася ситуація, що звичайні люди живуть за новим стилем (григоріанським календарем), а церква продовжує за старим (юліанським). Це призвело до того, що різниця між цими двома календарями збільшилася до 13 днів. Сьогодні католики та велика кількість православних святкують Різдво 25 грудня за григоріанським календарем, а за юліанським це тільки 12 грудня. Тому українські православні та греко-католики святкують Різдво 7 січня. Ви не зможете пройти повз цієї різдвяної книги - “Магія Різдва”.

 

Зима прийшла, і всі радуються снігу. До Різдва залишилося зовсім небагато часу, але зайчик Ралфі сумує. Він не може радіти святу, тому що всі його друзі впали в зимову сплячку. Як можна радіти наодинці? Але всім відомо, що на Різдво здійснюються всі найпотаємніші мрії. І навіть мрії маленького зайчика Ралфі. Тож швидше відкривайте цю чарівну книжечку і вирушайте в казкову подорож разом із Ралфі та Королем Різдва.

Готуйте подарунки до Миколая завчасно разом з Morebooks!