Вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року не стало сюрпризом для українців та союзників, але для публіки це було шоком. Багато хто за кордоном не міг повірити, що таке можливо в XXI столітті, через російську пропаганду та переконання, що московська імперія стала мирною з розпадом СРСР. З початком повномасштабного вторгнення на літературному ринку України з’явилося багато літератури, присвяченій саме цій темі. Українська література часто нехтувалася на користь російськомовної з «традиційної» причини – «все і так зрозуміло», «ми рускаязичние» та інші подібні відмовки.

Аспекти, які охоплюються воєнною літературою

Книги про війну в Україні 2022 року розкривають не лише перебіг подій в різних регіонах нашої держави. В них розповідається про різні аспекти життя цього періоду:

Розповіді військових (професійних та мобілізованих). В таких виданнях увага фокусується зазвичай на тому, що службовці ЗСУ – такі ж люди, які були фактично вирвані з мирного життя в результаті нападу взимку 2022 року. Хто був програмістом, хто – пекарем або вчителем. Настільки різноманітний склад українського війська, який значно контрастує із загарбницькою армією, складеною з садистів та відвертих нацистів.

Історії цивільних. Сюди входять книги про одну особу, родину, а також видання з історіями розрізнених людей, які проживали в різних регіонах. В них розповідається про досвід покидання дому, перебування в російських концтаборах, причини виїзду з України за кордон. До уваги береться минуле життя, яке було до евакуації з небезпечних місць.

Професійні репортажі. Такі видання зазвичай написані журналістами, які опитували військових, цивільних, посадовців, волонтерів. Якщо вам подобаються книги з великою кількістю фотографій, подібні книги мають якісні знімки з друком на глянцевому папері. Інформація, подана таким чином, краще засвоюється.

Художня література. Часто вигадані історії, в яких війна в Україні є «фоном» для подій. Також сюжет може бути прямо пов’язаним з бойовими діями, їх наслідками. До цієї категорії можна віднести поезію від професійних письменників, військових та свідків війни.

На відміну від гібридного вторгнення 2014 року, зміни в літературі були більш явними. Відчутна перевага стала надаватись саме україномовній книзі. Російськомовні переклади навіть на розглядаються як клас. Переклад виконується лише мовами країн Європи. Твори не мають нальоту ідеологічних нашарувань та «шапкозакидальних» настроїв літератури комуністичних часів.

Найбільш популярні книги про війну в Україні в інтернет-магазині MoreBooks

Серед видань, присвячених повномасштабному вторгненню найбільше виділяються:

gallery-image

Війна 2022: щоденники, есеї, поезія. Збірка творів українських письменників про драматичні події війни, упорядкована Володимиром Рафєєнком. У цій книжці представлені різноманітні твори, такі як вірші, есе та фрагменти щоденників, які були створені українськими митцями під час трагічних днів війни 2022 року.
Книга засвідчує обставини вторгнення та події, які супроводжували цей період, через очі талановитих письменників. Вірші збірки відображають біль, горе і мужність українського народу, а також переживання, що виринали з серць письменників під час воєннтх дій.
Есеї допомагають розкрити та проаналізувати причини і наслідки вторгнення, а також розкривають перспективи на майбутнє відновленої України. Їхні роздуми, збагачені літературною майстерністю, дають читачам змогу зрозуміти різні аспекти конфлікту та проблем, з якими стикається кожна країна під час війни.
Книжка створена, щоб зберегти пам'ять про трагічні події і показати вплив війни на народ та його культуру через оригінальний талант українських письменників. Вона запрошує читачів у світ слова, де висловлюються глибокі емоції і відбивається справжня доля нації під час випробувань війни.

gallery-image

77 днів лютого. Україна між двома символічними датами російської ідеології війни. Книга авторки Зої Храмченко, що описує події між 23 лютого та 9 травня, які стали символічними для окупантів. Від першої дати, коли російські нацисти вторглися до України, до дев'ятого травня, коли вони мріяли завершити свою "операцію".
Ця книга відкриває читачам сторінки жахливої історії того періоду, коли Україна зазнала жорстокості і руйнування внаслідок вторгнення російських сил. Зоя Храмченко розповідає про боротьбу та страждання українського народу, про важкі випробування, які їм довелося пережити, а також про внутрішню силу, яка допомогла їм зберегти надію на світле майбутнє.
Завдяки письменному таланту Зої Храмченко та українських авторів, книга "77 днів лютого" стає важливим свідченням історії, що несе меседж про силу духу і волю народу, які ніколи не здавались перед злом та тиранією.

gallery-image

 

БЛЕКАУТ. Хроніки нашого життя під час війни росії проти України. Книга, що описує незвичну та надзвичайно складну зиму 2022-2023 року, яка стала періодом постійних обстрілів енергетичної інфраструктури. У цих неспокійних умовах українці були змушені виробити нові звички та пристосуватися до режиму відключень електроенергії за графіком у зв'язку з дефіцитом електрики.
Книга розкриває життя та переживання місцевого населення, яке стало свідком руйнівних обстрілів та безперервних турботливих зусиль місцевих громад для виживання під час зимових випробувань. Вона демонструє, як українці, об'єднані спільною боротьбою за виживання, змогли змінити свої звички та звести до мінімуму витрати енергії.

Ці та багато інших видань доступні читачам зараз. Перелік з часом буде лише збільшуватись.

Де можна знайти книги про війну в Україні 2022 року

В інтернет-магазині MoreBooks доступні художні та документальні твори на будь-який смак від різних видавництв. Асортимент включає книги з мінімальною кількістю чорно-білих ілюстрацій, більш дорогі видання з фотознімками, де практично кожна сторінка має зображення високої якості. Абсолютна більшість літератури є україномовною з долею перекладів на англійську та видань, створених спеціально для англомовної аудиторії. Книги про війну, написані зараз, допоможуть наступним поколінням українців та інших народів не піддатися пропаганді країни-агресора.