Екранізації це звісно добре, але й про книги забувати не треба. На хвилі фільму “Оппенгеймер” ми з вами поговоримо про головного героя фільму Роберта Оппенгеймера. Дізнаємось більше фактів з біографії людини, що створила ядерну бомбу та про книгу “Оппенгеймер. Тріумф і трагедія Американського Прометея”, яку ви можете купити на сайті More Books.

Міг би стати поетом, але доля вирішила по іншому: дитинство

    Ще з дитинства Роберт цікавився дослідженнями, мав цілу колекцію мінералів, постачальником каменів був дідусь, що жив у Німеччині. В шкільні роки він вступив до мінералогічного клубу Нью-Йорку. Вже в Гарвардському університеті перед ним постало питання вибору і він мріяв зайнятись поезією. Потім Оппенгеймер планував податись до архітектурного, але в результаті зрозумів, що його покликання це хімія. Хоча під час вивчення основного напрямку він все ж встигав публікувати вірші та вивчати декілька інших напрямків.

Нобелівський лауреат з хімії та перші дослідження атома

    Мова йтиме про роботу в лабораторії під керівництвом Ернеста Резерфорда. Його називали “батьком ядерної фізики”, тому робота в такому престижному місці відкривала багато дверей перед юним Робертом. Проте невдовзі Оппенгеймер отримав доленосну пропозицію від німецького фізика Макса Борна. Він запросив чоловіка до Геттінгенського університету, який після першої світової війни рахувався осередком наукової тусовки. Отак, вибір може змінити життя та долю людства. Ви також маєте шанс на зміни, якщо прочитаєте книгу та надихнутись історією відомого хіміка. А купити книгу про Оппенгеймера ви можете на сайті інтернет магазину More Books і ми з задоволенням будемо вас спонукати до розвитку.

 

Дослідження ядерної енергії

    Власне тут, нас просять повернутись назад та згадати 1931 рік, в якому відбулось доленосне відкриття. Якщо коротко, то в результаті дослідження берилію відкрили елементарну частину, яку назвали нейтроном. Потім проводили багато досліджень, навіть не буде вам розповідати про шлях який довелось пройти вченим, бо там багато різних термінів, які для мене темний ліс. Але дійшли вони до ядерної реакції та зрозуміли, що її можна використовувати у військових цілях. Друга світова насувалась на світ і тому америка вирішила “подбати про безпеку” та виділити кошти розроблення американської ядерної бомби.

Велике цабе

    Поки Роберт не зробив жодного вагомого відкриття та все ж доклав багато зусиль для формування генерації вчених. І коли його взяли на доленосний проект, колеги були дещо здивовані таким призначенням. Участь Оппенгеймера в підготовці ядерної зброї офіційно розпочалася 1942 року в Металургійній лабораторії у Чикаго. Прочитати більше про процес роботи над ядерною зброєю ви можете в книзі “Оппенгеймер. Тріумф і трагедія Американського Прометея” разом з More Books, адже купляти книги українською у нас одне задоволення.

 

У чому звинувачували Оппенгеймера?

    Люди люблять порпатися в брудній білизні, тому на Роберта також знайшли маленький компроматик. Оппенгеймера звинувачували у зв’язку з комуністами на початку війни та позиції проти щодо створення водневої бомби в 1949 році. Окрім цього, в листі висловлювався сумнів з приводу "благонадійності" вченого. В результаті його виправдали, але це не змінило ситуації, для влади було достатньо того що він підтримував комуністів.

Останні роки життя

    Оскільки він був відсторонений від улюблено справи, Роберт Оппенгеймер вирішив прожити життя для себе. Купив земельну ділянку і побудував будинок просто посеред пляжу. У 1963 році президент Джон Кеннеді нагородив його премією Енріко Фермі. Це розцінювалося як жест політичної реабілітації. Потім його нагородили ще декількома преміями, в якості вибачення, але ці жести доброї волі не справляли особливого враження. Оппенгеймер помер 18 лютого 1967 року від раку горла у своєму будинку в Принстоні, штат Нью-Джерсі.

    Творець атомної бомби Роберт Оппенгеймер під час першого її випробовування подумки зацитував Бгаґавад-ґіту: "Я — смерть, руйнівник світів". Ядерна зброя стала важелем впливу, який ми і зараз можемо відчувати на собі. Напевно, кожен українець сьогодні “готовий” до зустрічі з атомом, і все “дякуючи” конченому сусідові, що активно і не раз, погрожував нею. Знову ж таки, хочу вам нагадати для чого ви читаєте цю статтю. Ви прийшли дізнатись трішки більше, а основну інформацію ви можете знайти в книзі “Оппенгеймер. Тріумф і трагедія Американського Прометея” в інтернет книгарні MoreBooks.