Трохи про книги, трохи про фільми. А чого ми не можемо собі дозволити один вечір провести за фільмом? Поки чекаєте свою книгу з Morebooks, пропоную вам подивитись фільми про відомих письменників і письменниць. Власне кажучи, давайте починати.

Почнемо з фільму, який розповідає нам історію відомого письменника, книги якого читали і читають в школі - “Людина, яка винайшла Різдво”.

Молодому письменникові Чарльзу Дікенсу катастрофічно не щастить — три останні романи не принесли йому славу та успіх. Напередодні Різдва головний герой вирішує написати на останні гроші новий твір, у якому будуть відбуватися справжні чудеса до пари самому святу. І одразу прикупіть книгу, все рівно згодиться, залишаю вам посилання на картинці, а сама продовжую.

Не знаю чи це співпадіння, але оповідання наступної авторки також є у шкільній програмі - “Туве”.

Шведсько-фінський художній фільм режисера Зайди Бергрот, присвячений біографії письменниці Туве Янссон. Головну роль у ньому зіграла Альма Пеусті. Прем'єра картини відбулася у 2020 році. «Туве» стала другим за розміром бюджету фільмом в історії фінського кінематографа після "Невідомого солдата ". Цю стрічку висунули на Оскар від Фінляндії, але він не був номінований. Ви можете купити книгу авторки “Країна Мумі-Тролів. Книга 1” разом з Morebooks та доставкою книг українською мовою по всій Україні.

Хочете дізнатись більше про кільтового письменника? Тоді, цей фільм для вас - “За прірвою у житі”.

Симпатична біографічна драма про життя та кар'єру американського літературного класика Джерома Селінджера. Автора одного з головних романів ХХ століття Джером Селінджер виріс в родині успішного торговця, але не збирається йти по стопах батька. Джером марить про кар'єру письменника, проте з великими труднощами вчиться і регулярно вилітає з коледжів. Нарешті, він вступає до Колумбійського університету, де письменницьке мистецтво викладає відомий нью-йоркський редактор і видавець Віт Бернетт. Під його керівництвом Селінджер начиняє писати і публікуватись, але в їх плани втручається Друга світова війна. Джером направляється на Західний фронт, де задумує свій перший роман під назвою «Над прірвою в житі»… Фільм «За прірвою у житі» (2017) буде цікаво дивитись українською наживо усім шанувальникам біографічних драм. А от почитати книги автора ви можете завдяки нашим чудовим видавництвам та інтернет-магазину книг Morebooks. 

А ще є фільми, які відкривають таємниці авторів. Наступний ставить дуже цікаве запитання: “Чи існував Вільям Шекспір” і це кінокартина “Анонім”.

Історичний драматичний фільм режисера Роланда Еммеріха і сценариста Джона Орлоффа. Фільм-версія про життя Едварда де Вера, 17-й графа Оксфордського, придворного королеви Єлизавети Тюдор, драматурга, поета і покровителя мистецтв, який припускає, що він був фактичним автором п'єс Вільяма Шекспира. Посилання на книги автора, традиційно залишаю на картинці.

І закінчуємо чарівною письменницею - “Джейн Остін”.

Британсько-ірландський біографічний фільм про молоді роки англійської письменниці Джейн Остін та про її роман з ірландцем Томасом Лефроєм. Режисер фільму Джуліан Джарролд, головні ролі зіграли Енн Гетевей і Джеймс МакЕвой.